Celem kursu jest zapoznanie uczestników i przeanalizowanie zasad i sposobów bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, poznanie systemów zabezpieczeń stosowanych w tego typu usługach oraz zagrożeń z nimi związanych. Kursanci dowiedzą się w jakich okolicznościach i sytuacjach mogą paść ofiarą cyberprzestępców, poznają także konkretne przypadki naruszenia bezpieczeństwa i powstania realnych zagrożeń oraz przestępstw w bankowości elektronicznej.


Kurs składa się z czterech modułów dotyczących:
1.    Zagadnień teoretycznych bezpieczeństwa i zagrożeń związanych z usługami bankowości elektronicznej.
2.    Sposobów realizacji usług bankowości elektronicznej.
3.    Zasad bezpieczeństwa w korzystaniu z bankowości elektronicznej, w tym zasady bezpiecznego komunikowania, bezpieczeństwa danych.
4.    Procedur kryptograficznych oraz przykładów stosowanych zabezpieczeń.
5.    Zagrożeń i ryzyka związanego z transakcjami elektronicznymi.
6.    Słabych stron usług bankowości elektronicznej.
7.    Problematyki dochodzeniowej w przypadku popełnienia przestępstw w tej dziedzinie bankowości.
8.    Rodzajów popełnianych przestępstw.
9.    Aktualnego stanu bezpieczeństwa i zagrożeń tego typu usług.
10.    Informacji na temat włamań do bankowości elektronicznej, przestępstw przy użyciu kart bankomatowych oraz złośliwych oprogramowań.


Po każdym module uczestnik musi odpowiedzieć na pytania kontrolne. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania jest warunkiem ukończenia kursu i otrzymania certyfikatu.


Czas trwania kursu przewidziano na 30 godzin.


Adresatami kursu są wszyscy klienci banków (przedsiębiorcy, pracownicy firm i instytucji, osoby prywatne), którzy w swojej pracy mają do czynienia z bankowością elektroniczną.

cena kursu: 245 zł